ریموت کوچینگ-به آینده بپیوندید، از دام ها اجتناب کنید

بیزینس

ریموت کوچینگ-به آینده بپیوندید، از دام ها اجتناب کنید

ریموت کوچینگبه آینده بپیوندید، از دام ها اجتناب کنید.

۱۱ سپتامبر ۲۰۱۸  ملیسا پِکوریچ ۴

براساس ترجمه مقاله ثبت شده در صفحه وب زیر:

https://bcoaching.online/blog/2018/09/11/remote-coaching-join-the-future-avoid-the-pitfalls

 

هرچند وقت یک بار مقاله ای را که در خبر نامه ام اماده است، می بینم، که ریموت کوچینگ یا کوچینگ مجازی را که ممکن است کوچینگ   آینده را تشکیل دهد، پیشنهاد می کند. آیا ممکن است؟؟؟ من همیشه به خودم می‌خندم و فکر می‌کنم اگر این آینده باشد، پس برای مدتی اینجا بوده ام و خودم را در میان آن می‌بینم. همان طوری که بیشتر مربی های اجرایی امروزه مشغول به فعالیت می باشند. پس در اینجا باید درباره “آینده” به شما بگویم و هم این که زمان آن فرا رسیده‌ است ، بدون توجه به اینکه شما یک ارائه دهنده  و یا دریافت کننده کوچینگ هستید، زمان در آغوش گرفتن آن است.

به عنوان کسی که در بلگراد، صربستان، و میامی، فلوریدا، خانه، با مشتریان مستقر در چهار قاره و چندین صنعت مختلف در تماس هستم، تعجبی ندارد که از طریق ویدیو یا تله کنفرانس با آن‌ها کار کنم. تقریبا تمام کارهای من در آمریکا صرف کار کردن با تامین کنندگان، اعضای تیم و شرکا که به ندرت در یک کشور کار می‌کردند، چه رسد به یک شهر، کار آنلاین و مجازی (ویدیو یا تله کنفرانس ) هرگز مساله حادی برای من نبود، این وضعیت نرمالی بود.

بیزینس

وقتی ۵ سال پیش مشاوره و کوچینگ را آغاز کردم، هرگز تصور دیگری که آیا جلسات ریموت کوچینگ خواهند بود یا خیر وجود نداشت. من به خاطر دارا بودن یک شبکه حرفه‌ای عالی به اندازه کافی خوش‌شانس بودم ،زیرا وقتی خود را به عنوان مربی استراتژی رهبری معرفی کردم، مراجعان و مشتری‌ها بدون اینکه کار زیادی روی من انجام دهند، بی درنگ شروع به تماس با من کردند. هیچ‌کس این فرآیند را زیر سوال نبرد، آن‌ها واقعا اجباری نداشتند – وجود یک لینک در وب سایت من به آن‌ها اجازه می‌داد هر وقت در دسترس بودم قرارهای ملاقات را زمان بندی کنند.

اولین باری که بازخورد ریموت کوچینگ رادریافت کردم، تقریبا زمانی است که کار کردن با مشتریان اینجا در صربستان را آغاز کردم. من به این نتیجه رسیدم که رویکرد آن‌ها به ارتباط از طریق چت تصویری نتیجه تمامی تجربیاتی است که بیش از ده سال قبل روی داده است. خوشبختانه، این روزها قدرت اتصال خیلی بهتر شده است، به همین دلیل به طور مرتب مشتری ها را تشویق می‌کنم تا یک جلسه ریموت کوچینگ را از طریق یکی از رسانه‌ های مورد استفاده من،  امتحان کنند (Zoom، hangouts، WebEx ). با کمال تعجب، آن‌ها این تجربه را فقط به خوبی کوچینگ شخصی پیدا کردند. با آماده سازی مناسب، مشتری ها توانستند خودشان را روی محاوره ما متمرکز کرده و مسائل ارتباطی که نگران آن ها بودند را تجربه نکردند.

شرکت‌هایی وجود دارند که مرتبا در حال اوج گرفتن هستند، سوار بر موج تکنولوژی که از ریموت کوچینگ پشتیبانی می‌کند. بهتر این است شرکتی مانند فیس بوک باشد که با تامین کارمندان خود به همراه  تقاضای جلسات ریموت کوچینگ ، به ویژه با توجه به فرهنگ و چالش‌های منحصر به فرد آن‌ها ، به عنوان غول‌های تکنولوژی خدمت رسانی می کند. شرکت Coach.me مورد دیگری است که از طریق ریموت کوچینگ و بسیاری از مفاهیم مشابه در بازار خد خدمت کرده و در سرتاسر دنیا ظاهر می‌شود.

 

مزایای کوچینگ  مجازی

همان طور که شما در مورد پیوستن به من در “آینده”  فکر می‌کنید، مزایای کوچینگ مجازی یا  آنلاین زیادی وجود دارد که احتمالا برعزم شماجهت حرکت رو جلو به همراه آن موثر خواهد بود.

بیزینس

راحتی، زمان و کارآیی هزینه

در این که آیا مربی به سوی مشتری سفر می‌کند یا مشتری به سوی مربی سفر می‌کند، زمان در فرآیند تنظیم  و رسیدن به جلسات رو در رو به هدر می‌رود. زمان تلف شده در ترافیک می‌توانست زمانی باشد که به وسیله هر دو آن ها یعنی مشتری و مربی و هم در فعالیت‌های دیگری مورد استفاده قرار گیرد. بیایید بگوییم نیم ساعت طول می‌کشد تا از و به مربی و یا مشتری برسیم. آن‌ها در طول یک سال ۲۴مرتبه با یکدیگر دیدار می‌کنند. زمان مصرف شده در سفر، بدون لحاظ کردن تاخیرهای احتمالی، ۲۴ ساعت یا یک روز کامل خواهد بود. این زمانی است که مشتری می‌تواند با کسانی که دوست دارد، برای ایده‌ها کاری، لدت بردن از فعالیت‌ها یا اوقات فراغت یا سرگرمی صرف کند. و برای مربی این ۲۴ ساعت زمان تنها نشان‌دهنده درآمد کسب نشده نیست، بلکه فرصت از دست رفته یی است که می توانست با صرف ملاقات با چند مشتری دیگر گردد.

فقط امروز، داشتم برای یک ملاقات رو در رو می‌رفتم.۳۰ دقیقه وقت آزاد داشتم، اما واقعا نمی‌توانستم برای کار بر روی هر چیزی از آن استفاده کنم. می‌دانستم اگر شروع کنم، مجبور می‌شدم که برای رفتن به جلسه متوقفش کنم، و وقتی برگشتم، ایده‌ای که به ذهنم خطور کرد را فراموش می‌کنم. اما اگر ملاقات مجازی بود، می‌توانستم قسمتی از کار را انجام داده، و وقتی که نیاز به رفتن برای ملاقات می شد، نگرانی درباره آن نداشتم.

یک مجموعه جهانی از استعدادها و بازارها

زمانی که به صورت مجازی کاری انجام می شود، نه مربی و نه مشتری به منطقه‌ای که در آن زندگی  و کار می‌کنند، محدود نمی شوند. این امر به یک رهبر در بخشی از جهان کمک می‌کند تا از یک متخصص جهانی که در بخش دیگری از  جهان مستقر است، کوچ  لازم را دریافت کند. تکنولوژی فاصله بین مشتریان و مربیان را کوتاه کرده  و مسیرهای نوینی برای تفکر باز می‌کند. برای مربی ها، فعالیت مجازی راه به تمامی بازارهای جدید را باز می‌کند. جمعیتی که در شهر شما زندگی می‌کنند را در نظر بگیرید و آن را با جمعیت جهان مقایسه کنید که به زبان هایی که به آن ها مسلط هستید، صحبت می‌کنند. زمانی که یک دنیای کامل برای انتخاب وجود دارد ،چرا خودمان را تنها به یک بازار محدود کنیم؟

دسترسی سریع‌تر

همانطور که قبلا اشاره شد، هنگام کوچینگ   آنلاین زمان کوتاهی برای راه‌اندازی وجود دارد. این فقط درباره سفر نیست، بلکه تنظیم ملاقات ها سریع‌تر از همیشه است. با بهره گیری از برنامه‌هایی مانند Calendly، acuity، Satori  و غیره، شما می‌توانید فهرستی از جاهایی که می‌خواهید دسترس باشید را تهیه کرده و به مشتریان اجازه دهید تا جلسات ملاقات را با خیالی آسوده برای خودشان برنامه‌ریزی کنند. این موضوع که  مشخص کنیم چگونه جلسات آینده تا چه حد برنامه‌ریزی شده‌ و چگونه می توان آن‌ها را لغو کرد، از اهمیت به سزایی برخوردار است.

مزایای کوچینگ راه دور (ریموت کوچینگ)

در حالی که مزایای ریموت کوچینگ  زیاد است، برخی ملاحظات وجود دارند که شما باید برای انجام بهترین تجارب برای خود و مشتری در نظر بگیرید.

بیزینس

تجهیزات و نرم‌افزار

وقتی شروع به فعالیت می‌کنید، استفاده از صفحه لب تاپ، دوربین و هدفون شخصی تان تمام آن چیزهایی هستند که برای انجام جلسات ریموت کوچینگ  موفق به آنها نیاز دارید. به هنگام  وارد شدن به جلسات گروهی  و وبینارها که اغلب ثبت می‌شوند، ممکن است بخواهید بر روی برخی از تجهیزات سرمایه‌گذاری کنید تا بدین نحو مشتریان تان اجازه دهید  از تجربه بهتری لذت ببرند.

پس‌زمینه

زمانی که تماسی می‌گیرید، تنها به این دلیل که شما ممکن است در منزل بوده یا در تعطیلات ، به آن معنا نیست که نمایش ظاهر پریشان در پیژامه یا کناری استخر خوب است( به همان اندازه یی که به نظر می رسد). به یاد بیاورید که نقش شما به عنوان مربی این است  – نمایش برای مشتری تان و پشتیبانی از آن‌ها از طریق مراقبت، گوش دادن و غیره. اگر ما ظاهر خود را نشان ندهیم، مشتریان ما ممکن است این موضوع را به عنوان عدم تعهد به نقش ما تلقی کرده و انگیزه کمتری برای فعالیت خود احساس کنند.

سعی کنید نقطه خاصی در دفتر خود ایجاد کنید، به طوری که صفحه‌ای که روی آن کار می‌کنید هم سطح چشم باشد. دقت کنید که یادداشت برداری را انجام دهید. نشان دهید که چند دقیقه زودتر این اطمینان را می دهد که هیچ مشکلی با نرم‌افزاری مورد استفاده  وجود ندارد. هر چیزی را که فکر می‌کنید مشتریان شما ممکن استبا دیدن ان دچار حواس پرتی شوند را حذف کنید.

مفاهیم فرهنگی

اگر به ریموت کوچینگ مشتری ها از کشور خود عادت دارید، زمانی که وعده کوچ مردم کشور دیگری فرا می‌رسد، ملاحظات مهمی را باید در نظر بگیرید. ارزش‌هایی که ممکن است برای شما و مردم اطراف شما عادی باشند، ممکن است بسیار متفاوت تر از آنچه که مشتری شما تجربه کرده‌است باشد.

وقتی بحث به مقایسه مردم با فرهنگ‌های مختلف چگونه زندگی و کار می‌کنند می رسد ، من عادت دارم از مدل ابعاد فرهنگی هافستد استفاده کنم. . به طور خلاصه، تحقیقات هافستد بر مقایسه فرهنگ‌های مختلف بین شش بعد – فاصله توانی، فردگرایی در مقابل جمع‌گرایی، بر حدر بودن از عدم قطعیت، مردانگی در مقابل زنانگی، گرایش بلند مدت در مقابل کوتاه‌مدت، چشم پوشی در برابر خودداری.متمرکز می باشد. اجازه دهید از دو کشور به عنوان مثال صربستان و ایالات‌متحده استفاده کنیم. اگر به فردگرایی در مقابل بعد جمع گرایی نگاه کنیم، به راحتی می توان مشاهده کرد که صربستان کشوری با جامعه ای اشتراکی در نظر گرفته می‌شود، در حالی که ایالات‌متحده کشوری با جامعه انفرادی است که در حال حاضر هیچ‌کس را غافلگیر نمی‌کند. بسیاری از کوچ  ها حول چارچوب کمک به مشتریان برای حساب کردن روی خودشان است. بنابراین، فرد گراها فقط مسئول موفقیت خودشان هستند – یک ویژگی احساسی از فردگرایی است. بنابراین، کوچ  مشتریان در جامعه جمع گرای صربستان، که عادت دارند تا با اتکا به جامعه خود (شرکت، کشور، دولت و غیره) نسبت به همه پاسخگو باشند، بر عکس کوچ  فردی در ایالات ‌متحده در این موضوع یکسان نیستند.

بیزینس

انتخاب را به مشتریان واگذار کرده و قبل از آنها آماده شوید

هنگامی که شما انواع زیادی از نرم‌افزارهای کنفرانسی که برای کار با مشتریان استفاده خواهید کرد را تست می‌کنید، به یاد داشته باشید که هر چیزی را که انتخاب می‌کنید، تصور نکنید که مشتری مجبور به پذیرش آن خواهد شد. اگر مشتریان از تماس گرفتن با شما ، یا استفاده از نرم‌افزار توصیه‌شده شما خسته شده باشند، به آن‌ها اجازه دهید آنچه مد نظر خودشان است را پیشنهاد دهند. یا اگر هنوزتردید دارند، کمی زمانی برای تست انتخاب به ان ها بدهید، به طوری که مشتری مجددا احساس کند کاملا تحت حمایت شما هستند.

رفتن رو به جلو

بنابراین حالا شما ممکن است ایده بهتری از این داشته باشید که “آینده”  کوچینگ   چگونه به نظر می‌رسد، و در واقع اکنون در اینجا است. اما همانطور که به آینده “واقعی” ریموت کوچینگ فکر می‌کنیم، چیزی که واقعا هنوز نرسیده است، فکر می‌کنید به چه شکلی خواهد بود؟ امروز حروف نامفهوم فناوری در حال گردش حول زنجیره بلوکی، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی، و تعدادی نام است. بازارهای بالقوه و فرصت‌هایی که می‌توانند از این حوزه ها بیرون بیایند بی‌پایان هستند. در حال حاضر پروژه‌هایی وجود دارند که شامل بکارگیری زنجیره بلوکی در یادگیری و توسعه شخصی می‌شوند. از طریق واقعیت مجازی، می‌توانید به وسیله ملاقات با مشتری در یک دفتر واقعا مجازی، رو در رو، بدون ترک منزل، تجربه شخصی بیشتری داشته باشید.

یا شاید بتوانید شخصا به دیدن مشتری بروید، اما به عنوان یک هولوگرام. و ای این پس هوش مصنوعی وجود دارد –  ما قبلا حیاتی شبیه روبات‌ها را دیده‌ایم که توانایی تقلید حالات چهره انسان را دارند. آیا روبات‌ها جایگزین مربی خواهند شد؟ صادقانه بگوییم، در حالی که این روبات‌ها به دقت انسان نیستند و حالات چهره آن ها مانند بدن شان مصنوعی است، لطفا این نکته را که یک کامپیوتر ۳۰ سال پیش چه شکلی به نظر می‌رسید، فراموش نکنید.تا جایی که به من ارتباط دارد، مسئولیت ما این است که نه تنها از لحاظ آخرین تحقیقات آکادمیک و مفاهیم کوچینگ   ، بلکه تکنولوژی که تعاملات ما را در آینده پشتیبانی می‌کند، آگاه باشیم.

شما در این مقاله درباره ریموت کوچینگ بسیار خواندید. حدود ۲۵۰،۰۰۰ نفر از مربیان و مربیان خصوصی در ایالات‌ متحده به تنهایی، و حدود ۲۵ درصد از آن‌ها نوعی برنامه کوچینگ آنلاین یا خدمات ریموت کوچینگ ارائه می‌دهند. به منظور گردآوری فهرستی از سیستم ریموت کوچینگ ، باید یک تعریف عملیاتی برای ریموت کوچینگ ایجاد کنیم. ریموت کوچینگ می تواند یک برنامه تناسب اندام شخصی باشد که هم در محیط‌های عملیاتی  و هم غیر عملکردی اعمال می‌شود که در آن رابطه ای یک تا یک بین مربی و مشتری وجود دارد.

در اینجا لیستی از چهار سکوی مربیگری از راه دور که در ردیف قرار گرفته‌اند آورده شده‌است:

  • سال‌های تجربه
  • دانش و مجموعه مهارت‌ها
  • اعتبار در بین متخصصان نیرو
  • شایسته سازی

در نهایت ما ۳ مورد از معروف ترین ریموت کوچینگ ها را که در زندگی روزمره خود بکارمی گیریم در زیر نام می بریم:

  • برنامه کوچینگ آنلاین یا وبلاگ
  • تکنولوژی تناسب اندام آنلاین
  • طراحی شخصی به صورت ریموت کوچینگ آنلاین بین یک مربی و یک مشتری

برای اطلاعات بیشتر درباره بیرنس کوچینگ به

https://bcoaching.online/blog/2019/01/13/a-coach-can-accelerate-your-learning-and-ability-to-execute-more-quickly

مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*