بیزنس کوچینگ چیست؟

بیزینس

بیزنس کوچینگ چیست؟

بیزنس کوچینگ چیست؟

قبل از وارد شدن به متن اصلی ترجمه مقاله بیزنس کوچینگ و یادگیری سریع با کوچ، لازم است کمی درباره مفهوم آن بدانیم. بیزنس کوچینگ فرآیند محاوره با مشتری است که در آن یک فرد یا گروه به نحوی با کسب‌وکار مشغول بوده و دریافت‌کننده سرویس بیزنس کوچینگ می باشد.

در دنیای کسب ‌وکار، بیزنس کوچینگ ، برای حصول موفقیت ضروری است.کار بیزنس کوچ کمک به افراد شاغل در مجموعه کسب و کار شما برای افزایش کارآمدی و مشارکت آن ها در اجرای فرآیند ها است. حال به ترجمه مقاله توجه فرمایید.

بیزنس کوچ ها به کارآفرینان، صاحبان کسب ‌وکار کمک می‌کنند تا  با راه های متنوعی از نرخ رشد بالایی برخوردار شوند. بیزنس کوچ ها دریافت کننده پرداخت هستند و بطور معمول با یک برنامه زمان بندی شده فعالیت می‌کنند تا بازخوردها و ارایه طرح‌هایی برای به دست آوردن نرخ رشد بالا را برای مشتریان خود افزایش دهند که در نتیجه درآمدهای شرکت آن ها را افزایش داده و باعث توسعه کسب و کار گردند. وقتی گفته می شود بیزنس کوچینگ ، ممکن است می‌تواند بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری مردم در شغل و حرفه ای که خود ایجاد می‌کنند باشد.

چه یک متخصص کسب ‌وکار باشید که در تلاش برای ارتقا کسب و کار است یا یک کارآفرین که از حرکت بعدی خود اطمینانی ندارید، بیزنس کوچینگ بدرستی قادر است شما را در مسیری پرمنفعت و توام با توفیق رهنمون باشد.

چنان چه هم اکنون به عنوان مدیر ارشد، مدیر عامل یا موسس یک شرکت یا استارت آپ در حال مطالعه  این مقاله می باشید، احتمال نسبتا زیادی وجود دارد که هنوز یک بیزنس کوچ پیدا نکرده‌اید. معمولا، کسب و کارهایی که یک بیزنس کوچ نیافته اند، اصولا کاری برای غلبه بر مشکلات کسب و کار خود نکرده اند، چون  بر این باورند که کاری پرهزینه است و  توان مالی آنها حقیقتا اجازه پیاده سازی و استفاده از بیزنس کوچینگ را نمی دهد.

با این حال چه صاحب کسب‌وکار کوچک باشید چه بزرگ، مدیریت مجموعه تحت امر شما  با ترکیبی از روش های شهودی و اکتسابی و تجربی انجام می‌شود.

بیزنس کوچینگ به هنگام برگزاری جلسات آموزشی، فراگیر را به چالش می‌کشد تا تفکری متفاوت را در او ایجاد کند و اهداف آینده خود را توسعه دهند. به طور قطع،مدیران جوان کسب و کارها انتظارات بسیار متعالی برای حوزه کاری خود دارند، اما با بیزنس کوچینگ  می توانند استراتژی خود را به خوبی و تقربا بدون مشکلات احتمالی پیاده کنند.

بیزنس کوچینگ نقش رو به رشدی را درکسب و کارها و استارت آپ ها ایفا می‌کند و ثابت نگه داشتن این رشد  بسیار دشوار است.

بیزینس

در اقتصادی که امروزه بطور دایم در حال تغییر و چالش است، برای بسیاری از افرادی که قصد دارند کسب ‌وکار خود را شروع کنند، معمولا هیچ ایده‌ عملی وجود ندارد. زمانی هم که یک کسب ‌وکار نیاز به بازسازی دارد، تنها یک بیزنس کوچ می تواند با برگزاری جلسات منظم و آموزش های لازم  یک برنامه حداقلی کسب‌وکار را برای آن ها تجویز کرده و به سادگی طرحی کلی مترادف  با دید و اهداف شما عرضه کند.

یادگیری سریع با کوچ و سرعت در اجرا

یک کوچ می‌تواند برای اجرای سریع تر، یادگیری و توانایی شما را سرعت ببخشد

نوشته شده توسط السا کوهن در 13 ژانویه 2019

ترجمه شده از مقاله موجود در لینک زیر:

https://bcoaching.online/blog/2019/01/13/a-coach-can-accelerate-your-learning-and-ability-to-execute-more-quickly

 

الیسا، درآغاز این گفتگو، می‌توانید به ما بگویید که چگونه تصمیم گرفته‌اید یک کوچ بشوید؟

البته. من همیشه به تضارب ارای مردم و سازمان‌ها با علاقه نگاه می کردم و اینکه چرا مردم به سمت ماموریت کاری شرکت می روند، که متاسفانه اینطور نبود، بنابراین من به مدرسه کسب‌وکار وپس از آن برای مطالعه این موضوع به دانشگاه کرنل رفتم. وقتی من در کورنل بودم، همه آنچه لازم بود را بررسی کرده و بر روی استراتژی و حسابداری مالی متمرکز شدم، بنابراین در نهایت به شرکت PricewaterhouseCoopers رفته و در آنجا مشاور استراتژی بودم و این تجربه یی عالی بود. من به مدت ۵ سال در این مسیر سریع حرکت کردم. در برخی موارد لحظه ای از حقیقت را در اختیار داشتم و متوجه شدم که این مورد آن چیزی نیست که می‌خواهم انجام دهم و باید به دنبال چیزی باشم که می‌خواستم انجام دهم، و تا اینکه  من با یک کوچ در یک کنفرانس ملاقاتی داشتم. فکر کردم، ” اوه خدای من، این چیه؟ این همان کاری است که می‌خواهم انجام دهم.” او به طور شفافی یک تفاوت ایجاد می کرد، شور و اشتیاق فراوانی در او متبلور بود و من فکر می‌کردم که این کاری است که فقط باید انجام دهم. حرکت سریع تر برای کمک به مردم و شرکت‌ها.

به نظر شما تفاوت بین زندگی و بیزنس کوچینگ چیست؟

خوب، من فکر می‌کنم که کوچینگ حوزه و فرآیند خودش می باشد کوچینگ  مربی گری است. من فکر می‌کنم که کوچینگ زندگی در مقابل بیزنس کوچینگ  آن چیزی است که بیشتر روی آن متمرکز می‌شوید. بیزنس کوچینگ در زمینه ای حرفه‌ای اتفاق می‌افتد، این کاری است که من انجام می‌دهم. کوچینگ زندگی بیشتر بر زندگی شخصی مردم متمرکز می باشد.

الیسا و بیزنس کوچینگ

همچنین، شما با شرکت‌های بزرگ و نوپا کار می‌کنید. چه چیزی می‌تواند برای مربی چالش برانگیز تر باشد و چرا؟

هر کدام به روش خودش چالش است. آن‌ها بسیار متفاوت می باشند. کارکردن با استارت آپ ها ، کوچینگ رهبرانی است که در حال مدیریت و رهبری کسب و کارهای در حال رشد هستند، و به این معنی است که همه چیز به سرعت و شدت تغییر می‌کند. همه چیز بسیار سیال است. همه چیز خیلی سریع تغییر می‌کند، واقعا بر ایجاد اطمینان از اینکه سیستم‌ها و فرآیندهایی را برای کمک به سنجش قرار می‌دهید، نه تنها متمرکز شده، بلکه برای چابکی و خلاقیت بیشتر جایگاه خود را ترک کنید. شرکت‌های بزرگ در حال حاضر سیستم‌های خود را دارند و واقعا در حال کسب اطمینان ای این مورد هستند که  بیش از حد با سیستم‌های خود مزدوج نشده اند و اطمینان از این که رهبران می‌دانند به چه صورتی باید خود را با آن‌ها وقف داده و تغییر دهند. هر کسی واقعا در این روزها بر روی نوآوری متمرکز می شود، بنابراین شما چگونه نوآوری را هدایت کرده و با دنیای  VUCA که در حال حاضر در آن زندگی می‌ گذرانیم، سازگار شوید، VUCA مخفف: فرار، نامشخص، پیچیده و مبهم است و چگونه در زمانی که همه چیز به طور مداوم بالا می روند، رهبری می‌کنید. من هر دو چالش را در نظر می‌گیرم، این سوال درباره آن چیزی است که با آن کار می‌کنم، با آن روبرو شده‌ام.

این مساله ما را به یک سوال دیگر هدایت می‌کند زیرا شما قبلا به آن پاسخ داده‌اید. شاید بتوانیم کمی بیشتر توسعه اش دهیم. یک استارت آپ تنها شکلی از انجام کسب ‌وکار نیست بلکه راهی برای زندگی نیز هست. به نظر شما تفاوت کلیدی بین یک شرکت و استارت آپ چیست؟

یکی این است که شما چگونه در عرصه یی با نرخ رشد بالا هدایت می‌شوید، جایی که ممکن است استعداد داشته باشید که کوچکتر است و کم‌تر توسعه‌یافته باشد، اما مشتاق و بسیار متعهد است، و قطعا بسیار باهوش بوده و او به سرعت از آن استفاده می کند. این تفاوت در یک محیط تعاونی بزرگ است که در آن نیروی کاری تمایل به دوره طولانی‌تر و یا گسترده تر و ساخت یافته تر دارد. بنابراین، نه تنها پیدا کردن راه‌هایی برای پیاده‌سازی ساختار بدون از بین بردن خلاقیت و برای استارت آپ هایی که می‌دانند کسب‌وکار شما در هر ۶ ماه یا یک سال یا ۱۸ ماه در حال تغییرمی باشد، و در یک شرکت، پشتیبانی از ثبات و پیش‌بینی که برای یک شرکت بزرگ مهم بوده واقعی  است، بلکه قادر به اجرای خلاقیت و چابکی در نیروی کار است.

 

ما در اینجا مقداری آمار داریم. یک از ده مورد استارت آپ ها از نرخ کسب‌وکار جان سالم به در برد. آیا بیزنس کوچینگ می‌تواند این آمار را به دو یا شاید سه افزایش بدهد تا زنده بمانند؟

خوب، مطمئن نیستم. چیزی درباره این آمار نمی‌دانم. فکر نمی‌کنم یکی از آن‌ها ادامه حیات داده باشد، من واقعا نمی‌دانم از کجا امده است، و نمی‌دانم آیا این حرف را باور کنم یا خیر. استارت آپ بودن واقعا سخت هستند و عناصر زیادی وجود دارد که به آن وارد ‌شوند. اما همه اینها یک چیزی می گویند، من فکر می‌کنم دلیلی که بیزنس کوچینگ به استارت آپ ها  کمک می‌کند این است که مانع از روی دادن برخی اشتباهات می‌شود. باید قبلا ذکر می‌کردم: رهبران استارت آپ اغلب خیلی جوان هستند،  اغلب آن ها اولین بار است که در پست رهبری  هستند. بنابراین، نه تنها با مدیریت، بلکه با این جایگاه عالی دست و پنجه نرم می‌کنند. آن‌ها مدیر عامل (CEO) هستند و همه به آن‌ها نگاه می‌کنند. همچنین، آن‌ها از موسس ان بوده، بنابراین آن‌ها باید خیلی سریع یاد بگیرند کسی باشند که نگاه همه به اوست. همه این موارد و فراز و نشیب‌های آن ها در برابر چالش‌های نرمال به فراز و نشیب‌های کسب و کار یک استارت آپ اضافه می شود. با همه این موارد، کوچینگ می‌تواند به یک مدیر عامل موسس استات آپ کمک کند تا سریع‌تر در اطراف تمامی این حوزه‌ها حرکت نموده و همچنین یاد بگیرد که به سرعت یک رهبر باشد. سرعت در دنیای استارت آپ مطلقا تفاوت بین موفقیت و شکست است.

بیزنس کوچ

برخی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که استارت آپ ها در زمینه کسب و کار با آن‌ها مواجه هستند چیست؟

این مورد به این معنی است که چگونه نرخ رشد بالا را مدیریت می‌کنید و چگونه یک نیروی کار جوان را مدیریت می‌کنید که در عین مشتاق بودن ممکن است تجربه کم‌تری داشته باشد و چگونه مدیر عاملی موسس  به طور خاص خیلی سریع به یک رهبر تبدیل شود. من فکر می‌کنم موسسان باید چالش‌های درونی را مدیریت کنند، نوعی فراز و نشیب‌های مرتب نرمال، که با موسس یک استارت آپ به وجود می‌آیند. این واقعا چالش برانگیز است.

در انتهای این مصاحبه، چرا کسانی که در فکر آغاز کسب ‌وکار خود هستند، یک کوچ را استخدام می‌کنند؟ 

آن‌ها باید یک کوچ استخدام کنند زیرا وقتی کسب‌وکار خود را شروع کردید، موارد زیادی وجود دارد که از آن ها اطلاعی ندارید و کوچ می‌تواند به شما کمک نماید تا جلوی از دست رفتن آن موارد در طول مسیر گرفته شود. هم چنین آن واقعا تنها است. هیچ‌کس درک نمی‌کند که شما به چه طریقی می‌روید و یک کوچ می‌تواند به شما کمک کند تا با یک چارچوب امن و ایمن آشنا شوید. یک بیزنس کوچ می‌تواند به یادگیری شما و توانایی شما برای اجرای سریع‌تر کمک نموده، به شما برای حرکت از اطراف موانع یاری برساند، به آموزش و پرورش شما به عنوان یک رهبر مساعدت نماید و سپس قادر خواهد بود در شروع به کار تان در سزوح خیلی بالا و پایین یک خط سیر عادی از شما پشتیبانی نماید.

 

همچنین از شما تقاضا خواهم کرد این جمله را تمام کنید: بیزنس کوچینگ این است که

شتاب سریع.

من فقط می‌خواهم بگویم که کوچینگ مکانیزمی زیبای جهت توسعه شخصی و حرفه‌ای است. من شخصا معتقدم که چنانچه در حال رشد نباشیم، در نتیجه در حال مرگ هستیم و هر کسی نیاز به یافتن راه‌هایی برای توسعه و رشد فردی و حرفه‌ای خود دارد.

الیسا کوهن و بیزنس یادگیری سریع

 

 

 

 

 

در رابطه با مقاله 1 الیسا

السا، یک کوچ اجرایی است که با مدیران ارشد  و رهبران با پتانسیل بالا کار می‌کند تا به آن‌ها کمک کند تا تغییرات دائمی مثبتی را دراثر گذاری رهبری خود و نتایجی که به دست آورده‌اند، به وجود بیاورند. او یک به یک با مدیران عامل و مدیران اجرایی و تیم‌های ارشد کار می‌کند تا به آن‌ها کمک کند تا با یک دیگر بهتر‌کار کنند و تاثیر زیادی به عنوان یک تیم ایجاد کنند. او با دارایی ۵۰۰ شرکت به خوبی استارت آپ ها کار می‌کند. وی هم چنین با تیم ‌های اجرایی کار می‌کند که به آن‌ها یاری می رساند تا به عنوان یک تیم قوی‌تر باشند، محاوره های درستی داشته باشند و اقدامات درستی را برای حرکت سریع تر رو به جلو انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از لینک زیر استفاده نمایید:

 

https://bcoaching.online/blog/2018/09/11/remote-coaching-join-the-future-avoid-the-pitfalls/

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*